Systemy w których skład wchodzą urządzenia z grupy domofonów spełniają kilka funkcji, których podstawową cechą jest ochrona obiektów. Dają nam poczucie bezpieczeństwa, poprzez identyfikację odwiedzających nas osób ale także komfort obsługi wejść prowadzących do chronionego obiektu. Domofon powinien być traktowany jako pierwsza linia ochrony naszego domu czy mieszkania przed ewentualnym zagrożeniem, dopiero w drugiej kolejności powinniśmy zastanawiać się nad jego funkcjonalnością czy wyglądem. Domofony to jeden z najtańszych sposobów zabezpieczenia mienia, pamiętać należy jednak aby wybierać urządzenia sprawdzonych i uznanych producentów aby systemy te nie sprawiały nam niepotrzebnych problemów.

W systemach domofonowych, podobnie jak w innych branżach elektronicznych producenci dbają o ciągły rozwój produktów, co za tym idzie zmienia się ich zastosowanie i funkcjonalność.

Jeżeli mieszkasz w pobliżu Częstochowy lub w samym mieście to odwiedź nasz punkt obsługi mieszczący się przy ulicy Wręczyckiej 13/15. Z przyjemnością obsłużymy Cię i doradzimy w wyborze odpowiedniego domofonu dla domu lub firmy. Wycenimy indywidualnie dobrane urządzenia, a także zaproponujemy usługę montażu na dogodnych warunkach. W dziedzinie systemów domofonowych w Częstochowie zajmujemy jedną z czołowych pozycji od ponad 25 lat. Zapraszamy!

Systemy domofonowe


Grafika - zestaw wideodomofonowy

Domofon to proste urządzenie, służące do komunikacji, podejmowania rozmów, sterowania wejściem do naszego domu czy posesji. Domofony opierają się wyłącznie na funkcji głosowej - przekaz audio. W dzisiejszych czasach, wybierając spośród oferty wielu producentów, systemy te stały się bardzo nowoczesne, elastyczne w konfiguracji i dopasowane do dowolnego typu obiektu. Oferujemy wszelkiego typu rozwiązania od najprostszych zestawów domofonów jedno- czy dwurodzinnych, przez cyfrowe systemy wielorodzinne, aż po rozległe systemy wielowejściowe dla osiedli zamkniętych. Domofon znajduje zastosowanie zarówno w budynkach prywatnych, jak również w obiektach komercyjnych. W łączność domofonową wyposaża się obiekty handlowe, linie kas sklepowych, specjalne pomieszczenia w galeriach handlowych, wreszcie szpitale czy przychodnie lekarskie. Firma nasza oferuje również specjale systemy interkomów, przeznaczonych dla przemysłu.

Domofon w bloku


Instalacja domofonowa w budynkach wielorodzinnych to jedno z udogodnień, które funkcjonuje na naszym rynku już od kilkudziesięciu lat. Sposób działania czy sama funkcjonalność jest wciąż taka sama, domofon służy do komunikacji z osobami przychodzącymi oraz umożliwia nam zdalne otwarcie drzwi zewnętrznych. Oczywiście, jak w każdej dziedzinie elektroniki, także w systemach domofonowych producenci wprowadzają wiele zmian i udogodnień, podnosząc walory użytkowe swoich produktów. W instalacjach wielorodzinnych występują różne konfiguracje sprzętu w zależności od typu i rodzaju budynków. Mamy więc możliwość zastosowania domofonów jedno lub wielowejściowych np. dla zamkniętych osiedli. Na rynku wciąż funkcjonują domofony analogowe z panelami przyciskowymi oraz stające się standardem domofony cyfrowe. Domofon cyfrowy umożliwia wybór konkretnego mieszkania za pomocą klawiatury numerycznej lub elektronicznej listy lokatorów, posiada najczęściej dodatkową funkcję zamka szyfrowego czy czytnika kart np. RFID. Najnowsze rozwiązania bazują także na technologii IP, umożliwiając integrację z innymi systemami cyfrowymi.

Grafika - domofon w bloku

Wiodące marki oferujące domofony analogowe i cyfrowe

Logo firmy Elfon Logo firmy Cyfral Logo firmy Urmet
Grafika przedstawiająca sklep internetowy Fonex.pl
Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka prywatności.