Systemy w których skład wchodzą urządzenia z grupy domofonów i wideodomofonów spełniają kilka funkcji, których podstawową cechą jest ochrona obiektów. Dają nam poczucie bezpieczeństwa, poprzez identyfikację odwiedzających nas osób ale także komfort obsługi wejść prowadzących do chronionego obiektu. Domofon czy wideodomofon powinien być traktowany jako pierwsza linia ochrony naszego domu czy mieszkania przed ewentualnym zagrożeniem, dopiero w drugiej kolejności powinniśmy zastanawiać się nad jego funkcjonalnością czy wyglądem. Domofony to jeden z najtańszych sposobów zabezpieczenia mienia, pamiętać należy jednak aby wybierać urządzenia sprawdzonych i uznanych producentów aby systemy te nie sprawiały nam niepotrzebnych problemów.

W systemach domofonowych i wideodomofonowych, podobnie jak w innych branżach elektronicznych producenci dbają o ciągły rozwój produktów, co za tym idzie zmienia się ich zastosowanie i funkcjonalność.

Systemy domofonowe i wideodomofonowe


Grafika - zestaw wideodomofonowy

Domofon i wideodomofon to proste urządzenia, służące do komunikacji, podejmowania rozmów, sterowania wejściem do naszego domu czy posesji. Domofony opierają się wyłącznie na funkcji głosowej - przekaz audio, natomiast wideodomofony na przekazie dźwięku i obrazu. W dzisiejszych czasach, wybierając spośród oferty wielu producentów, systemy te stały się bardzo nowoczesne, elastyczne w konfiguracji i dopasowane do dowolnego typu obiektu. Oferujemy wszelkiego typu rozwiązania od najprostszych zestawów domofonów jedno- czy dwurodzinnych, przez cyfrowe systemy wielorodzinne, aż po rozległe systemy wielowejściowe dla osiedli zamkniętych. Domofon czy wideo-domofon znajduje zastosowanie zarówno w budynkach prywatnych, jak również w obiektach komercyjnych. W łączność domofonową wyposaża się obiekty handlowe, linie kas sklepowych, specjalne pomieszczenia w galeriach handlowych, wreszcie szpitale czy przychodnie lekarskie. Firma nasza oferuje również specjale systemy interkomów, przeznaczonych dla przemysłu.

Wideodomofon IP


Technologia IP (Internet Protocol), to sposób komunikacji stworzony na potrzeby mniejszych i tych bardziej rozległych sieci komputerowych. Dziś protokół IP wykorzystywany jest praktycznie w każdym rozwiązaniu i systemie, zarówno w małych sieciach domowych, jak i tych dużych pracujących w firmach czy przemyśle. Domofon czy wideodomofon oparty na protokole IP daje zdecydowanie większe możliwości użytkownikom oraz integratorom systemów zabezpieczeń. Możliwość korzystania, nie tylko lokalnego, ale również zdalnego poprzez aplikację z urządzeń mobilnych, jak telefon czy tablet. Możliwość przesyłania sygnału na długie odległości za pomocą kabli światłowodowych.  Bardzo szeroki zakres zastosowania i budowania rozległych systemów dostępu i komunikacji bazujących na sieciach komputerowych. W końcu możliwość integracji, zapisu i obsługi za pomocą innych systemów jak monitoring CCTV. Technologia IP, która nas otacza staje się coraz bardziej zunifikowana, łącząc w sobie wiele nowych funkcji i możliwości łączenia ze sobą wielu nawet odmiennych urządzeń.

Grafika - wideodomofon IP

Domofon w bloku


Grafika - domofon w bloku

Instalacja domofonowa w budynkach wielorodzinnych to jedno z udogodnień, które funkcjonuje na naszym rynku już od kilkudziesięciu lat. Sposób działania czy sama funkcjonalność jest wciąż taka sama, domofon służy do komunikacji z osobami przychodzącymi oraz umożliwia nam zdalne otwarcie drzwi zewnętrznych. Oczywiście, jak w każdej dziedzinie elektroniki, także w systemach domofonowych producenci wprowadzają wiele zmian i udogodnień, podnosząc walory użytkowe swoich produktów. W instalacjach wielorodzinnych występują różne konfiguracje sprzętu w zależności od typu i rodzaju budynków. Mamy więc możliwość zastosowania domofonów jedno lub wielowejściowych np. dla zamkniętych osiedli. Na rynku wciąż funkcjonują domofony analogowe z panelami przyciskowymi oraz stające się standardem domofony cyfrowe. Domofon cyfrowy umożliwia wybór konkretnego mieszkania za pomocą klawiatury numerycznej lub elektronicznej listy lokatorów, posiada najczęściej dodatkową funkcję zamka szyfrowego czy czytnika kart np. RFID. Najnowsze rozwiązania bazują także na technologii IP, umożliwiając integrację z innymi systemami cyfrowymi.

Masz pytania o domofon lub wideodomofon?

Wypełnij poniższy formularz a nasi konsultanci skontaktują się z Tobą!

Logo firmy Fonex w formularzu kontaktowym

Zadzwoń lub napisz do nas:


Telefon: +48 34 365 33 82
Infolinia: +48 783 825 111

E-mail:
sprzedaz@fonex.pl
sklep@fonex.pl

Wiodące marki oferujące domofony i wideodomofony

Logo firmy Elfon Logo firmy Cyfral Logo firmy Commax
Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka prywatności.