Kontrola dostępu należy obecnie do podstawowych systemów bezpieczeństwa we współczesnych firmach lub instytucjach. Pełni dwie podstawowe funkcje: ogranicza dostęp osobom niepowołanym do wybranych pomieszczeń i stref oraz pozwala na identyfikowanie i archiwizowanie informacji o osobach w nich przebywających. System kontroli dostępu może funkcjonować jako prosta aplikacja służąca jedynie jako Rejestracja Czasu Pracy (RCP) dla pracowników firm lub może stanowić rozbudowaną strukturę pozwalającą na pełne monitorowanie osób lub nawet pojazdów przebywających w określonych strefach. Klasyczne systemy kontroli dostępu działające w oparciu o urządzenia wykonawcze: zamknięcia elektryczne (zwory elektromagnetyczne i elektrozaczepy), bramki różnych typów, szlabany itp. Urządzenia te sterowane mogą być przez czytniki kart magnetycznych, chipowych i zbliżeniowych, szyfratory, piloty radiowe lub czytniki biometryczne analizujące np odcisk lini papilarnych. Systemy składające się z urządzeń wykonawczych i czytników mogą pracować autonomicznie lub w sieci jako nadzorowane i sterowane z jednego stanowiska w czasie rzeczywistym. Systemy kontroli dostępu mogą być połączone z innymi systemami bezpieczeństwa takimi jak systemy alarmowe, przeciwpożarowe lub monitoring wizyjny.

Mieszkasz w Częstochowie lub w okolicy? Odwiedź nasz punkt obsługi mieszczący się przy ulicy Wręczyckiej 13/15. Doradzimy i pomożemy w zakresie doboru sprzętu i przygotowaniu wstępnego projektu instalacji. Przedstawimy też indywidualną kalkulację cenową sprzętu oraz dogodne warunki montażu. Proponowane przez nas rozwiązania dotyczące kontroli dostępu wpływają korzystnie na bezpieczeństwo obiektów, pozwalają lepiej chronić mienie i zmniejszają ryzyko kradzieży lub utraty ważnych poufnych informacji. Zwiększają wewnętrzną dyscyplinę pracowników pozwalając jednoznacznie określić czas i miejsce ich przebywania. W dziedzinie systemów kontroli dostępu zajmujemy w Częstochowie jedną z czołowych pozycji od ponad 25 lat. Zapraszamy!

Systemy kontroli dostępu


Grafika - system kontroli dostępu

Elektroniczna kontrola dostępu to systemy, które dają możliwość ograniczania i nadzorowania przepływu osób pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami czy strefami w obiekcie. Kontrola dostępu to jedna z dziedzin rynku zabezpieczeń, która rozwija się i zyskuje kolejne funkcjonalności. Dzięki systemom KD możemy kontrolować i regulować dostęp do pomieszczeń, nadzorować ruch osobowy czy wreszcie zapisywać pełne raporty dotyczące wszystkich zaistniałych zdarzeń. Kontrola dostępu często integrowana jest z systemami rejestracji czasu pracy RCP, które dają w pełni zautomatyzowane raporty dla programów księgowych czy działów kadr. Systemy KD bazują najczęściej na odczytach specjalnych transponderów jak karty czy breloki, oraz ulokowanych w specjalnych miejscach czytników zbliżeniowych. Podobne systemy odnajdujemy i stosujemy w wielu innych branżach jak logistyka, systemy hotelowe czy systemy domofonowe. Kontrola dostępu umożliwia także integrację z innymi i pokrewnymi elektronicznymi systemami zabezpieczeń.

Wiodące marki oferujące systemy kontroli dostępu

Logo firmy Roger Logo firmy SATEL Logo firmy HIKVISION
Grafika przedstawiająca sklep internetowy Fonex.pl
Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka prywatności.