Kontrola dostępu należy obecnie do podstawowych systemów bezpieczeństwa we współczesnych firmach lub instytucjach. Pełni dwie podstawowe funkcje: ogranicza dostęp osobom niepowołanym do wybranych pomieszczeń i stref oraz pozwala na identyfikowanie i archiwizowanie informacji o osobach w nich przebywających. System kontroli dostępu może funkcjonować jako prosta aplikacja służąca jedynie jako Rejestracja Czasu Pracy (RCP) dla pracowników firm lub może stanowić rozbudowaną strukturę pozwalającą na pełne monitorowanie osób lub nawet pojazdów przebywających w określonych strefach. Klasyczne systemy kontroli dostępu działające w oparciu o urządzenia wykonawcze: zamknięcia elektryczne (zwory elektromagnetyczne i elektrozaczepy), bramki różnych typów, szlabany itp. Urządzenia te sterowane mogą być przez czytniki kart magnetycznych, chipowych i zbliżeniowych, szyfratory, piloty radiowe lub czytniki biometryczne analizujące np odcisk lini papilarnych. Systemy składające się z urządzeń wykonawczych i czytników mogą pracować autonomicznie lub w sieci jako nadzorowane i sterowane z jednego stanowiska w czasie rzeczywistym. Systemy kontroli dostępu mogą być połączone z innymi systemami bezpieczeństwa takimi jak systemy alarmowe, przeciwpożarowe lub monitoring wizyjny.

Proponowane przez nas rozwiązania dotyczące kontroli dostępu wpływają korzystnie na bezpieczeństwo obiektów, pozwalają lepiej chronić mienie i zmniejszają ryzyko kradzieży lub utraty ważnych poufnych informacji. Zwiększają wewnętrzną dyscyplinę pracowników pozwalając jednoznacznie określić czas i miejsce ich przebywania.

Systemy kontroli dostępu


Grafika - system kontroli dostępu

Elektroniczna kontrola dostępu to systemy, które dają możliwość ograniczania i nadzorowania przepływu osób pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami czy strefami w obiekcie. Kontrola dostępu to jedna z dziedzin rynku zabezpieczeń, która rozwija się i zyskuje kolejne funkcjonalności. Dzięki systemom KD możemy kontrolować i regulować dostęp do pomieszczeń, nadzorować ruch osobowy czy wreszcie zapisywać pełne raporty dotyczące wszystkich zaistniałych zdarzeń. Kontrola dostępu często integrowana jest z systemami rejestracji czasu pracy RCP, które dają w pełni zautomatyzowane raporty dla programów księgowych czy działów kadr. Systemy KD bazują najczęściej na odczytach specjalnych transponderów jak karty czy breloki, oraz ulokowanych w specjalnych miejscach czytników zbliżeniowych. Podobne systemy odnajdujemy i stosujemy w wielu innych branżach jak logistyka, systemy hotelowe czy systemy domofonowe. Kontrola dostępu umożliwia także integrację z innymi i pokrewnymi elektronicznymi systemami zabezpieczeń.

Automatyka do bram


Napędy bram, systemy parkingowe, szlabany automatyczne, kołowroty, bramki typu tripod to kolejne elementy z naszej oferty uzupełniające systemy kontroli dostępu. Automatyku wjazdu to grupa urządzeń pozwalająca na prosty i bezawaryjny dostęp do naszej posesji, bramy garażowej, placu czy parkingu. W każdym miejscu zastosowania mają odpowiednie urządzenia, które spełniają odpowiednie funkcje. Napędy do bram przesuwnych, bram uchylnych – skrzydłowych, napędy bram garażowych czy szlabany o zróżnicowanej długości przejazdu. Dzięki szerokiej ofercie, dajemy również możliwość integracji automatyki bramowej z innymi elektronicznymi systemami bezpieczeństwa. Połączenie z systemem kontroli dostępu KD, czyli czytnikami zbliżeniowymi lub zdalnymi systemami sterowania radiowego. Kontroli wejść, zdalnego sterowania i przesyłania informacji poprzez urządzenia alarmowe. Sterowanie i nadzór za pomocą dedykowanych kamer monitoringu i systemu nadzoru wideo. Nasza firma współpracuje ściśle z jednym z największych na świecie producentów systemów automatyki firmą CAME.

Grafika - automatyka do bram

Masz pytania o kontrolę dostępu?

Wypełnij poniższy formularz a nasi konsultanci skontaktują się z Tobą!

Logo firmy Fonex w formularzu kontaktowym

Zadzwoń lub napisz do nas:


Telefon: +48 34 365 33 82
Infolinia: +48 783 825 111

E-mail:
sprzedaz@fonex.pl
sklep@fonex.pl

Wiodące marki oferujące systemy kontroli dostępu

Logo firmy Roger Logo firmy SATEL Logo firmy CAME
Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka prywatności.