Podstawowym zadaniem systemu zbudowanego z kamer, rejestratora cyfrowego DVR oraz monitora jest podgląd oraz nagrywanie obrazu w wyznaczonej przez nas strefie. System taki określany jest na wiele sposobów: system monitoringu, system telewizji dozorowej, system telewizji przemysłowej lub z języka angielskiego CCTV (Closed Circuit Television) czyli telewizja zamkniętego obiegu. Pomimo różnego nazewnictwa niezmiennym pozostaje fakt, iż jest to najchętniej stosowany elektroniczny system zabezpieczenia mienia w ostatnich latach. Dział urządzeń CCTV pozostaje najbardziej dynamicznie rozwijającą się branżą zabezpieczeń, a co za tym idzie ceny tych urządzeń, instalacja oraz serwis stają się dostępne dla wszystkich zainteresowanych ich zakupem.

System monitoringu przy swojej skuteczności jest rozwiązaniem stosunkowo prostym w montażu, a intuicyjna obsługa pozwala na zarządzanie systemu każdemu, który ma z nim kontakt.

Monitorowanie CCTV dzięki swojej elastyczności może być stosowane we wszystkich obiektach wymagających zabezpieczenia, a jego funkcjonalność zdaje egzamin nawet w specyficznych warunkach. Zapraszamy do przejrzenia poniższych opisów, które ułatwią Państwu odkrycie zalet systemów monitoringu i dostosowanie ich do swoich potrzeb.

Wykonujemy monitoring w Częstochowie oraz okolicach. Koniecznie zajrzyj do naszego punktu obsługi mieszczącego się przy ulicy Wręczyckiej 13/15. Znajdziesz tutaj renomowanej klasy zestawy do monitorowania domu, a także profesjonalną telewizję przemysłową dedykowaną do obiektów komercyjnych. Doradzimy w wyborze sprzętu, jak również zaproponujemy dogodne warunki montażu urządzeń. W dziedzinie monitoringu w Częstochowie zajmujemy jedną z czołowych pozycji od ponad 25 lat. Zapraszamy!

Monitoring zakładów i obiektów przemysłowych


Grafika - monitoring zakładów i obiektów przemysłowych

Specyfiką monitoringu we wszelkich zakładach czy to produkcyjnych czy usługowych jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa ale także wspomaganie procesów produkcyjnych. Dzięki odpowiedniej architekturze, system CCTV może być dostępny na wielu stanowiskach od ochrony obiektu, przez osoby odpowiedzialne za poszczególne odcinki zakładu jak linie produkcyjne, stanowiska pracy, ciągi komunikacyjne, magazyny, aż po doki załadowcze gdzie gotowy produkt opuszcza zakład. Instalacja kamer pozwoli nie tylko wspomagać ludzi, ale również zastępować ich w miejscach trudno dostępnych lub niebezpiecznych. Dzięki wielu nowoczesnym rozwiązaniom i stałemu rozwojowi oferowanych urządzeń CCTV jesteśmy w stanie zaoferować Państwu system, spełniający nawet najwyższe oczekiwania. Bazując na wieloletnim doświadczeniu projektujemy systemy sprawdzające się nawet w specyficznych obiektach ale co najważniejsze o otwartej i zmiennej architekturze. Podstawą systemu CCTV w rozległych obiektach jest możliwość jego dowolnej konfiguracji, bądź dostosowania do zmieniających się warunków i potrzeb klienta.

Monitoring Twojej firmy


Monitorowanie CCTV z racji swojej funkcjonalności ma zapewniać jego użytkownikowi bezpieczeństwo. W przypadku monitoringu każdej firmy bez względu na jej wielkość czy charakterystykę dostajemy narzędzie, które spełnia wiele dodatkowych funkcji. Bezpieczeństwo to cecha podstawowa, eliminacja zagrożeń zewnętrznych jak kradzież czy włamanie ale także zagrożeń wewnętrznych jak ochrona tajemnic firmy czy jej dóbr. System CCTV ma też bezpośredni wpływ na poprawę wydajności i funkcjonowania firm, a jej właścicielom lub osobom za nie odpowiedzialnym ułatwia nadzór i zarządzanie przy jednoczesnej oszczędności czasu. Monitoring dzięki zdalnemu dostępowi, ułatwia także zarządzanie w rozległych lokalizacjach umożliwia prezentacje firmy kontrahentom podnosząc jej wiarygodność i prestiż.

Grafika - monitoring Twojej firmy

Monitoring sklepu i obiektów handlowych


Grafika - monitoring sklepu i obiektów handlowych

W przypadku monitorowania obiektów handlowych, podstawową funkcją kamer jest eliminacja kradzieży oraz identyfikacja ewentualnych jej sprawców. Bez względu na wielkość monitorowanego obiektu od kiosku z prasą, aż po galerie handlowe zasada działania jest podobna, różnice mogą stanowić oczywiście wielkość i zakres zastosowanych środków w systemie CCTV. W małych obiektach bazujemy na zapisie obrazu i podglądzie np. w punkcie kasowym, w największych zaś budujemy specjalne centra monitoringu, w których osoby specjalnie przeszkolone dbają o bezpieczeństwo sklepów oraz przebywających w nich klientach. Telewizja przemysłowa, dzięki możliwości podglądu przez Internet daje ich właścicielom doskonałe narzędzie pozwalające zarządzać i kontrolować odległe placówki handlowe, co wpływa na eliminacje kosztów, poprawę funkcjonowania oraz często na poprawę jakości pracy czy obsługi klienta. Z naszego doświadczenia wynika, że system monitoringu CCTV sklepów i obiektów handlowych jest najszybciej zwracającym się system zabezpieczenia i ochrony.

Monitoring miasta, osiedla i domu


Czynnikiem bezpośrednio wpływającym na nasze życie jest poczucie bezpieczeństwa, nigdzie nie czujemy się tak bezpiecznie jak w domu. Bez znaczenie jest fakt gdzie mieszkamy, czy to mieszkanie, dom, apartament na strzeżonym osiedlu czy prywatna rezydencja staramy się zapewnić bezpieczeństwo i prywatność naszym najbliższym. Monitorowanie może zapewnić nam nadzór nad całym obszarem w obrębie którego przebywamy przy jednoczesnym rozpoznawaniu osób przychodzących - bramy, furtki, drzwi czy bezpieczeństwu pozostawionych pojazdów: parkingi, garaże. Monitoring powiązany z systemem telewizji może realizować funkcje wideodomofonu, lub choćby pokazywać plac zabaw w którym bawią się nasze pociechy. Nasza współpraca z wieloma użytkownikami domów ich architektami, firmami budowlanymi czy developerami dała nam doświadczenie w skutecznym wykorzystaniu urządzeń CCTV w poprawie komfortu i bezpieczeństwa życia wielu osób na terenie całej polski.

Grafika - monitoring miasta, osiedla i domu

Monitoring przez internet


Grafika - monitoring przez internet

Podstawowy zadaniem dostarczanych przez naszą firmę rozwiązań w zakresie systemów monitoringu jest nadzór nad chronionym obiektem. Zaletą większości systemów jest możliwość dozorowania oraz konfiguracji ich poprzez łącza internetowe. Dzięki zastosowaniu rejestratora DVR z wbudowaną kartą sieciową jesteśmy w stanie nadzorować każdy system monitoringu z dowolnego miejsca na świecie. Użytkownik takiego systemu ma dostęp do obrazów w trybie live, a także pełną kontrolę nad zapisanym na twardym dysku archiwum, które umożliwia odtworzenie obrazów zapisanych nawet kilkadziesiąt dni wcześniej.

W ofercie naszej firmy znajdują się także urządzenia z rodziny monitoringu IP. Dzięki zastosowaniu kamer IP oraz urządzeń rejestrujących jak DVR IP, możemy tworzyć rozległe systemy CCTV, które obsługiwane są głównie poprzez sieć LAN i Ethernet.

Monitoring przedszkola, szkoły i obiektów edukacyjnych


Podstawowym zadaniem monitoringu w szkole jest zabezpieczenie osób w niej przebywających przed zagrożeniami zarówno zewnętrznymi jak i wewnętrznymi. Kamery zewnętrzne monitorujące teren szkolny mają za zadanie wykrycie osób niepowołanych do przebywania w ich zasięgu, nadzór nad osobami uczestniczącymi w zajęciach np. sportowych oraz ochronę budynków szkolnych przed włamaniem czy dewastacjami. Kamery stosowane wewnątrz obiektów szkolonych mają głównie funkcje porządkowe, czyli nadzór nad często bardzo dużą grupą osób przebywających w wielu miejscach, nad którymi nie ma bezpośredniej kontroli. Z racji specyfiki obiektów szkolnych czy akademickich zaleca się stosowanie w nich kamer o podwyższonej ochronie czyli tak zwanych kamer wandaloodpornych. Podobnie jak w przypadku innych systemów CCTV, obraz ze wszystkich kamer rejestrowany jest poprzez rejestrator DVR w celu późniejszej weryfikacji zaistniałych zdarzeń. Kamery powinny chronić także integralne miejsca jak sekretariaty, gabinety czy sale komputerowe w których przechowuje się ważne informacje lub cenne wyposażenie.

Grafika - monitoring przedszkola, szkoły i obiektów edukacyjnych

Wiodące marki oferujące urządzenia telewizji przemysłowej

Logo firmy Evermax Logo firmy BCS Logo firmy HIKVISION
Grafika przedstawiająca sklep internetowy Fonex.pl
Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka prywatności.