Nowoczesne alarmy mają na celu nie tylko skuteczne powiadomienie o próbie włamania lub napadu. Inteligentne systemy alarmowe pozwalają realizować dodatkowe funkcje w życiu codziennym takie jak sterowanie bramami, oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją czy roletami (inteligentny budynek). Systemy te stanowią najbardziej skuteczne rozwiązanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszemu mieniu, przede wszystkim jednak nam samym oraz naszym najbliższym. Systemy sygnalizacji włamania i napadu (w skrócie SSWiN) nie są skomplikowane w obsłudze, a zwiększają bezpieczeństwo domu, firmy, magazynu, garażu itp. Dobrze dobrany, nowoczesny i funkcjonalny system alarmowy to pewność, wygoda i bezpieczeństwo.

W skład systemu alarmowego wchodzi wiele elementów, które decydują o jego skuteczności oraz funkcjonalności. Podstawowym elementem są centrale alarmowe, które analizują sygnały z wszelkiego rodzaju czujników i decydują o formie zaistniałego alarmu, włączenia zewnętrznych sygnalizatorów akustyczno-optycznych, wysłania komunikatu słownego lub SMS do jego użytkownika czy powiadomieniu o alarmie odpowiednich służb. Elementy detekcyjne są tak zaprojektowane aby chronić obiekt już od jego zewnętrznych granic, poprzez jego obręb czyli elewację i okna, aż po jego wnętrze. Dobór urządzeń w systemie alarmowym jest elastyczny, poziom ochrony uzależniony jest w dużej mierze od potrzeb i wymagań użytkownika, a pełna gama produktów składających się na system alarmowy jest w stanie zapewnić komfort i bezpieczeństwo wszystkim, którzy zdecydują się na jego zainstalowanie.

Jeżeli mieszkasz w Częstochowie lub w okolicach, zajrzyj do naszego punktu obsługi mieszczącego się przy ulicy Wręczyckiej 13/15. Służymy pomocą w zakresie doboru urządzeń odpowiednich dla Twoich potrzeb. Nasi specjaliści przygotują wstępny projekt instalacji, a Dział Handlowy dokona kalkulacji cenowej sprzętu. Przedstawimy też dogodne warunku montażu systemu alarmowego w Twoim domu, biurze czy jakimkolwiek innym miejscu. Na rynku alarmów zajmujemy w Częstochowie jedną z czołowych pozycji od ponad 25 lat. Zapraszamy!

System alarmowy do domu


Grafika - system alarmowy do domu

Alarm domowy to podstawowy element zabezpieczenia naszego mienia, a często również nas samych. System alarmowy w domu sprawia, że przebywając w nim czujemy się bezpieczniej, a opuszczając go mamy świadomość, że ktoś lub coś wciąż go pilnuje. Dobrze zaprojektowany, przemyślany i wykonany system, powinien zapewniać jak najwyższy komfort jego użytkownikom. Możliwości i koncepcji samego wykonania systemu zabezpieczenia, może być bardzo wiele. Podstawowym kryterium jest wielkość obiektu, a co za tym idzie rozległość samego systemu alarmowego. System alarmowy oparty jest o centralę alarmową oraz szereg różnego rodzaju czujek, które mają za zadanie wykrywanie wszelkiego rodzaju zagrożeń. Zagrożeń związanych zarówno z włamaniem, ale także naszym bezpieczeństwem jak wykrywanie dymu, gazu, tlenku węgla itp. Alarm w domu czy w firmie, może zabezpieczać zarówno strefę zewnętrzną obiektu jak i jego wnętrze, a nawet automatyzować jego funkcjonowanie. Pomimo szerokiego wyboru urządzeń pamiętać należy o niezawodności całej instalacji, jak i jej przyjaznej i nieskomplikowanej obsłudze.

Alarmy bezprzewodowe


Bezprzewodowy system alarmowy to coraz popularniejsza, a przede wszystkim coraz skuteczniejsza forma zabezpieczenia obiektów. Dzięki komunikacji radiowej, systemy te w odróżnieniu od klasycznych alarmów nie wymagają układania przewodów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Zaletą tego typu rozwiązań jest maksymalne uproszczenie instalacji, szybkość jej wykonania oraz zdecydowana redukcja związanych z tym kosztów. W obiektach już funkcjonujących, wykończonych pod klucz, świeżo wyremontowanych, zabytkowych itp., alarm bezprzewodowy to najlepsze, a niekiedy jedyne rozwiązanie. Na popularność takiej koncepcji zabezpieczenia wpływ ma także kilka dodatkowych czynników. Systemy stają się coraz pewniejsze dzięki nowoczesnym technologiom transmisji bezprzewodowej. Działają bezproblemowo, bezobsługowo i zdecydowanie dłużej dzięki coraz wydajniejszym baterią. Ich koszt. mając na uwadze coraz większą popularność i ilość producentów, jest zdecydowanie niższy niż jeszcze klika lat temu. Alarm bezprzewodowy to bardzo dobra alternatywa i zdecydowanie warte polecenia rozwiązanie.

Grafika - alarmy bezprzewodowe

Montaż systemów alarmowych


Grafika - montaż systemów alarmowych

Montaż alarmu, podobnie jak innych systemów wymagających wiedzy i doświadczenia, powinien być wykonywany przez odpowiedniego i przeszkolonego fachowca. Osoba odpowiedzialna za montaż systemu musi dokonać analizy obiektu, ale przede wszystkim poznać oczekiwania i wymagania przyszłych użytkowników. Instalator alarmu powinien zaproponować odpowiednie rozwiązania, możliwości i korzyści jakie płyną z zastosowania konkretnych systemów. Nasza firma od wielu lat współpracuje z szeroką grupą instalatorów. Przeprowadzamy szkolenia zarówno produktowe jak i techniczne, organizowane wspólnie ze wszystkimi najważniejszymi producentami z branży. Prowadzimy wsparcie zarówno sprzedażowe jak i posprzedażowe dla wszystkich naszych Klientów. Współpraca z Instalatorami, ale również wsłuchiwanie się w potrzeby Klientów końcowych pomaga nam dobierać odpowiednie, dopasowane i niezawodne rozwiązania.

Wiodące marki oferujące systemy alarmowe

Logo firmy Optex Logo firmy SATEL Logo firmy DSC
Grafika przedstawiająca sklep internetowy Fonex.pl
Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka prywatności.