Systemy w których skład wchodzą urządzenia z grupy wideodomofonów spełniają kilka funkcji, których podstawową cechą jest ochrona obiektów. Dają nam poczucie bezpieczeństwa, poprzez identyfikację odwiedzających nas osób ale także komfort obsługi wejść prowadzących do chronionego obiektu. Wideodomofon powinien być traktowany jako pierwsza linia ochrony naszego domu czy mieszkania przed ewentualnym zagrożeniem, dopiero w drugiej kolejności powinniśmy zastanawiać się nad jego funkcjonalnością czy wyglądem. Wideodomofony to jeden z najtańszych sposobów zabezpieczenia mienia, pamiętać należy jednak aby wybierać urządzenia sprawdzonych i uznanych producentów aby systemy te nie sprawiały nam niepotrzebnych problemów.

W systemach wideodomofonowych, podobnie jak w innych branżach elektronicznych producenci dbają o ciągły rozwój produktów, co za tym idzie zmienia się ich zastosowanie i funkcjonalność.

Mieszkasz w Częstochowie lub w okolicach? Zachęcamy do odwiedzenia naszego punktu obsługi mieszczącego się przy ulicy Wręczyckiej 13/15. Gwarantujemy fachową pomoc w doborze urządzeń systemu wideodomofonowego renomowanych marek. Ustalimy wstępny zarys projektu, i przedstawimy kalkulację cenową na sprzęt, a także na profesjonalnie wykonywaną usługę montażu systemu. W dziedzinie systemów wideodomofonowych zajmujemy w Częstochowie jedną z czołowych pozycji od ponad 25 lat. Zapraszamy!

Systemy wideodomofonowe


Grafika - zestaw wideodomofonowy

Wideodomofon to proste urządzenie, służące do komunikacji, podejmowania rozmów, sterowania wejściem do naszego domu czy posesji. Wideodomofony opierają się na przekazie dźwięku i obrazu. W dzisiejszych czasach, wybierając spośród oferty wielu producentów, systemy te stały się bardzo nowoczesne, elastyczne w konfiguracji i dopasowane do dowolnego typu obiektu. Oferujemy wszelkiego typu rozwiązania od najprostszych zestawów wideodomofonów jedno- czy dwurodzinnych, przez cyfrowe systemy wielorodzinne, aż po rozległe systemy wielowejściowe dla osiedli zamkniętych. Wideo-domofon znajduje zastosowanie zarówno w budynkach prywatnych, jak również w obiektach komercyjnych. W łączność domofonową wyposaża się obiekty handlowe, linie kas sklepowych, specjalne pomieszczenia w galeriach handlowych, wreszcie szpitale czy przychodnie lekarskie.

Wideodomofon IP


Technologia IP (Internet Protocol), to sposób komunikacji stworzony na potrzeby mniejszych i tych bardziej rozległych sieci komputerowych. Dziś protokół IP wykorzystywany jest praktycznie w każdym rozwiązaniu i systemie, zarówno w małych sieciach domowych, jak i tych dużych pracujących w firmach czy przemyśle. Domofon czy wideodomofon oparty na protokole IP daje zdecydowanie większe możliwości użytkownikom oraz integratorom systemów zabezpieczeń. Możliwość korzystania, nie tylko lokalnego, ale również zdalnego poprzez aplikację z urządzeń mobilnych, jak telefon czy tablet. Możliwość przesyłania sygnału na długie odległości za pomocą kabli światłowodowych.  Bardzo szeroki zakres zastosowania i budowania rozległych systemów dostępu i komunikacji bazujących na sieciach komputerowych. W końcu możliwość integracji, zapisu i obsługi za pomocą innych systemów jak monitoring CCTV. Technologia IP, która nas otacza staje się coraz bardziej zunifikowana, łącząc w sobie wiele nowych funkcji i możliwości łączenia ze sobą wielu nawet odmiennych urządzeń.

Grafika - wideodomofon IP

Wiodące marki oferujące wideodomofony

Logo firmy Elfon Logo firmy HIKVISION Logo firmy Commax
Grafika przedstawiająca sklep internetowy Fonex.pl
Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka prywatności.