Proponowane przez naszą firmę rozwiązania posiadają wymagane certyfikaty CNBOP, dopuszczające je do stosowania we wszystkich typach obiektów. Dzięki współpracy z biurami projektowymi oraz specjalistami z dziedziny zabezpieczeń przeciwpożarowych, proponujemy Państwu najskuteczniejszy oraz profesjonalny dobór urządzeń w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Omawiane poniżej systemy montowane są przede wszystkim w większych obiektach, w których wymaga się odpowiedniej klasy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W mniejszych obiektach, także mieszkalnych polecamy stosowanie systemów detekcji pożaru, budowanych na bazie central alarmowych, w których oprócz czujników alarmowych możemy zamontować dowolne czujki detekcji pożaru.

Mieszkasz w Częstochowie lub w okolicach i chciałbyś porozmawiać o systemach przeciwpożarowych bądź oddymiania? Zajrzyj do naszego punktu obsługi mieszczącego się przy ulicy Wręczyckiej 13/15. Zapewnimy Ci profesjonalne doradztwo i pomożemy dobrać sprzęt wysokiej klasy. Zaproponujemy również dogodne warunki montażu systemu. W dziedzinie systemów przeciwpożarowych i oddymiania zajmujemy w Częstochowie jedną z czołowych pozycji od ponad 25 lat. Zapraszamy!

Systemy sygnalizacji pożaru


Grafika - SSP

Systemy sygnalizacji pożaru (SSP) (SAP), przeznaczone są do detekcji zagrożeń pożarowych, sygnalizacji alarmowej po jego wykryciu oraz powiadomienia odpowiednich służb o jego powstaniu. Systemy takie najczęściej spotykane są w obiektach o dużej kubaturze lub o podwyższonym zagrożeniu pożarowym. Urządzenia, ze względu na duże zróżnicowanie obiektów, dostosowywane są do ich potrzeb. Po analizie zagrożeń pożarowych oraz wytycznych projektowych, dobieramy urządzenia ściśle pasujące do ich rozmiarów oraz ewentualnych zagrożeń, które mogą w nich wystąpić.

Projekt systemu sygnalizacji pożaru


Podstawowym elementem takiego systemu jest centrala sygnalizacji pożaru. Centrale konwencjonalne stosowane w mniejszych obiektach oraz centrale adresowalne mają za zadanie analizować sygnały przychodzące do nich z elementów liniowych. Kolejną funkcją centrali jest zapamiętywanie zaistniałych zdarzeń oraz powiadamianie o ewentualnych stanach alarmowych. Elementami liniowymi są wszelkie urządzenia detekcyjne, wykonawcze oraz sygnalizacyjne znajdujące się na liniach (pętlach) dołączonych do centrali. Najważniejszym elementem są tu oczywiście wszelkiego rodzaju czujniki dymu, które dzięki różnym kryteriom wykrywania pożaru jak dym, temperatura itp., skutecznie chronią zabezpieczony nimi obiekty.

Grafika - projekt SSP

Systemy oddymiania


Grafika - systemy oddymiania

Jednym z najważniejszych elementów zabezpieczeń budynków są systemy oddymiania. Jest to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W skład mechanicznych systemów oddymiania wchodzą urządzenia, służące do odprowadzania dymów powstałych na skutek pożaru, a które mogą okazać się niebezpieczne w czasie ewakuacji zagrożonego obiektu. Szczególny nacisk przy projektowaniu zabezpieczeń przeciwpożarowych kładzie się na zabezpieczenie ciągów ewakuacyjnych oraz klatek schodowych.

Podstawowymi elementami systemów oddymiania są centrale oddymiające, które za pośrednictwem czujników dymu oraz przycisków oddymiania uruchamiają klapy dymowe lub okna oddymiające. Dobór tych urządzeń jest ściśle uzależniony od typu i wielkości obiektu oraz od wytycznych projektowych, normujących ich przeznaczenie oraz sposób montażu.

Dobór rozwiązań oddymiających


Firma Fonex specjalizuje się przede wszystkim w rozwiązaniach z zakresu oddymiania mechanicznego. Stosowane przez naszą firmę produkty charakteryzują się dużą niezawodnością, a dzięki wsparciu producenta, firmy D+H, oferujemy najnowocześniejsze a przy tym konkurencyjne cenowo systemy dostosowane do wszystkich typów instalacji.

Urządzenia oddymiające dzięki swojej funkcji wykorzystywane są także jako systemy przewietrzające, za pośrednictwem siłowników otwierać można trudno dostępne okna, świetliki sufitowe itp.

Oferujemy Państwu pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań oddymiających, profesjonalne doradztwo we wszelkich aspektach systemu oddymiania, począwszy od fazy planowania i projektu czy współpracy ze służbami nadzoru obiektów.

Grafika - dobór rozwiązań oddymiających

Zabezpieczenia serwerowni


Grafika - zabezpieczenia serwerowni

Jednym z najbardziej integralnych i istotnych miejsc w funkcjonowaniu, szczególnie dużych firm, są pomieszczenia służące do przechowywania danych. Informacje magazynowane w formacie elektronicznym stanowią często wielką wartość, a ich ewentualna utrata może spowodować duże straty finansowe, jak również przyczynić się do opóźnień organizacyjnych, produkcyjnych czy usługowych. Kompleksowe zabezpieczenie serwerowni polega na dopasowaniu środków bezpieczeństwa oraz wdrożenie systemu, który spowoduje natychmiastowe i skuteczne zadziałania. Nasza firma posiada w ofercie szereg rozwiązań służących do ochrony pożarowej zarówno pomieszczeń jak i samych urządzeń (serwery, szafy RACK etc.) - od dedykowanych central pożarowych, czujników punktowych, central zasysających, aż po butle napełnione specjalnym i bezpiecznym środkiem gaśniczym.

Zabezpieczenie pomieszczeń serwerowni, samych serwerów czy szaf RACK przebiegać może oczywiście wielotorowo. Najczęściej stosuje się zabezpieczenia przeciwpożarowe, oraz zintegrowane zabezpieczenia przeciwwłamaniowe czyli systemy alarmowe, kontroli dostępu i monitoring CCTV.

Wiodące marki oferujące systemy ppoż. i oddymiania

Logo firmy Polon Alfa Logo firmy W2 Logo firmy INIM
Grafika przedstawiająca sklep internetowy Fonex.pl
Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Polityka prywatności.